Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /home/html/amiya7777.savana-hosting.cz/public_html/agnikanasgroup.cz/wp-config.php on line 109
Sri Chinmoy - Agnikana's Group

Sri Chinmoy

S ri Chinmoy (1931 – 2007) je duchovní učitel, filozof a umělec, který své dílo a aktivní život zasvětil práci pro harmonii, porozumění a mír ve světě a vnitřní rozvoj jedince. Jeho život a dílo nás inspirovali k založení naší skupiny a k jejímu neustálému rozvoji.

Sri Chinmoy Kumar Ghose se narodil 27. srpna 1931 ve Východním Bengálsku (dnešní Bangladéši). Stal se stálým členem ášramu Sri Aurobinda, který byl tehdy významným centrem moderního duchovního života a vzdělávání. Každodenní program Sri Chinmoye zahrnoval duchovní cvičení a později i několikahodinové meditace, které se mu staly zdrojem mnoha hlubokých vnitřních zkušeností a zásadním způsobem zformovaly jeho univerzální pohled na svět. V roce 1964 odcestoval do Spojených států amerických a stal se obyvatelem New Yorku uprostřed víru západní civilizace. Hluboká východní moudrost obsažená ve svěží a praktické životní filozofiiSri Chinmoye si svou autentičností brzy získala srdce mnoha lidí. Stále častěji byl zván, aby nabízel koncerty, přednášky a meditace pro veřejnost. Byl vřele přijímán osobnostmi celého světa jako Michael Gorbačov, Nelson Mandela a Matka Tereza.

 

Z a jeden z nejpřímějších způsobů, jak se dotknout lidské duše, považoval meditativní hudbu. Složil přes 18.000 písní a v průběhu 43 let, které strávil na Západě, nabídl po celém světě zdarma přes 770 koncertů. Vystupoval v síních, jako je Royal Albert Hall v Londýně, Lincoln Center a Carnegie Hall v New Yorku, Davies Hall v San Franciscu, Nippon Budokan v Tokyu a Opera House v Sydney. Mezi největší patřily koncerty v pražské Sportovní hale v letech 1995, 1999 a 2004, které opakovaně navštívilo kolem 13 000 až 15 000 posluchačů. Sri Chinmoy je hudebníkem srdce. Jeho netradiční, intuitivní hudba přináší ojedinělou příležitost dotknout se v našem nitru skrytého světa, v němž jsou radost, ticho, síla a svoboda jasnou a hmatatelnou skutečností.

Cílem všech projektů, které inicioval a které v průběhu let získaly celosvětový charakter, bylo vždy vytvářet mezi lidmi radost, štěstí a pocit láskyplné jednoty, založený na hlubším poznání svého zdroje.

Více informací o osobnosti Sri Chinmoye naleznete zde.

Sri Chinmoy Centra v ČR