A gnikana’s Group je dívčí pěvecká a instrumentální skupina, která vznikla v roce 1997 a zasvětila svoji tvorbu projevení hudby Sri Chinmoye. Členové skupiny jsou převážně z České republiky, ale i ze Slovenska, Švýcarska a Kanady.

Od prvního koncertu v červnu 1997 jsme nabídly veřejnosti na 400 koncertů po zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky a vydaly sedm hudebních CD – Bhagaban, In My Heart-Sky, Dream always Dream, Premaloker, Live in Concert, My Gratitude-Heart, Khama karo.

Při zpěvu se pokoušíme vytvořit a uchovat atmosféru harmonie, míru, čistoty a oduševnělosti, aby mohl každý posluchač získat co nejvíce z meditativních kvalit písní a současně ocenit i jejich melodie. Autorem všech písní, které zpíváme, je učitel meditace Sri Chinmoy a jsou prezentovány v originálním jazyce, ve kterém byly složeny – v bengálštině a angličtině. Hudba je ale naštěstí velkým kouzelníkem a dokáže svým univerzálním klíčem otevřít dveře od každého srdce nehledě na jazyk, ve kterém jsou písně složeny. Pokud posluchač vnímá hudbu svým srdcem, je schopen jí zcela porozumět. V ten okamžik si uvědomí, že se uvnitř ní nachází nekonečné moře míru a vše přesahující ticho.

I přesto, že nejsme profesionální hudebníci ani zpěváci, naše hudba je schopná dotknout se těch nejhlubších zákoutí našich srdcí a nejednoho posluchače přivést k slzám a zážitkům nahlédnutí do sebe sama. To, co nás drží pohromadě a dává nám inspiraci, sílu a jedinečnou a neuhasitelnou jiskru není hudba samotná, ale je to především hledání pravdy skrze meditaci, která je nedílnou součástí našeho života.
 
Další společnou filozofií naší skupiny je snaha o neustálé rozvíjení sebe sama a filozofie sebepřekonávání. Každý den může být startem něčeho nového, více naplňujícího a pravdivého. Není důvod zůstat na tom místě, kde jsme se včera zastavili. Cílem pro den následující je posunout se alespoň o drobný kousek dál a překonat již dosažené.
 
Ač tomu nemusíte věřit, všechny jsme uběhly marartón (42,6 km). Ne proto, že jsme vrcholoví sportovci, ale proto, že jsme chtěly a také proto, že víme, že je to možné. Když něco opravdu chceme, není důvod toho nedosáhnout.
 
Na našich nahrávkách a koncertech uslyšíte hrát Agnikana a Abhejali na indické harmonium, Keertivati a Anupama na flétny, Godavari a Abhari na kytaru, Bhargavi na metalofon, Divyata na santur. S Neelabha, Padapa, Vinati, Sadajyoti, Charumati a Anusobhini jsme všichni současně i zpěváci.
 
Naše koncerty mají vstup zdarma, protože je vnímáme jako volnou nabídku lidem nahlédnout do svého nitra a začít poznávat sami sebe. Není tedy vždy snadné se všech koncertů účastnit. Jsou pro nás ale příležitostí poznávat nové země a jejich zvyky, nové lidi, být spolu a jsou pro nás krásnou dovolenou v našem životě.