Na koncertech a nahrávkách se pokoušíme udržet atmosféru harmonie a míru, aby mohl každý posluchač získat co nejvíce z meditativních kvalit písní a současně ocenit i jejich melodie. Toho je možné dosáhnout právě skrze plody meditace, které se všechny  intenzivně věnujeme.

Řada výhod a užitek z meditace je v dnešní době na Západě velmi dobře znám. Existuje celá řada technik, jak meditaci cvičit. Abyste poznali, co meditace skutečně je, nemusíte jít daleko mimo civilizaci a oddat se asketickému životu v některé z himalájských jeskyní. Stačí, když meditací obohatíte svůj každodenní život. Stačí jen chvíle každý den – krátká tichá meditace či poslech oduševnělé hudby. A pokud budete trpěliví a vytrvalí, nepochybně sami pocítíte, že vaše úsilí bylo nanejvýš štědře odměněno.

Učení Sri Chinmoye o meditaci je velmi jednoduché a může je vyzkoušet úplně každý. Následuje prastarou indickou tradici jógy (jóga znamená jednotu) a zaměřuje se především na srdeční centrum (neboli čakru), která se nachází ve středu naší hrudi. Před tím, než začnete poslouchat naše písně, pokuste se utišit svoje myšlenky, zklidněte dýchání a zaměřte svoji pozornost na srdeční centrum. Potom z naší hudby dokážete získat nekonečně více.

Sri Chinmoy o hudbě a meditaci:
“Music and spirituality go together. God Himself is the Supreme Musician and each human being is a note in His cosmic Game. God is playing His cosmic Role in mankind through music. Through His music, God is offering to His children the message of unity in multiplicity and also the message of multiplicity in unity. When we play soulful music, we elevate our consciousness most rapidly. Soulful music is a form of aspiration, a form of meditation.”

Více informací o meditaci naleznete zde.

Sri Chinmoy Centra v ČR